Nápověda webu Tatatiti

Zorientujte se zde

Pokud jste tu poprvé, tak vám tato část nápovědy jiste poradí, jak se zde zorientovat.
Nahoře nad obsahem je hlavní menu. To obsahuje odkazy na hlavní sekce webu. Odkaz "Zprávy" vede na panel soukromých zpráv, které jsou přístupné pouze pro registrované uživatele. Na fóru se diskutuje o problémech s Arduinem nebo s tímto webem. Odkaz v podobě loga vede na hlavní stránku a nakonec odkaz Články vede na hlavní stránku článků.
Navíc vlevo nahoře je otazníček, který vede na nápovědu ke konkrétní stránce, kterou jste zrovna otevřeli.

Jak použít soukromé zprávy

Nejdříve si popíšeme princip funkce soukromých zpráv. Ty fungují přibližně tak, jako e-mail. Tedy vy zadáte adresáta, předmět a text, a zpráva je doručena jen zadanému adresátovi a nikdo jiný ji nevidí. Toto lze využít, pokud se chcete například s kamarádem na něčem dohodnout. Nyní však přikročme ke způsobu využití.
Základní je použití formuláře. Do políčka "Příjemce" zadejte uživatelské jméno adresáta. Políčko "Předmět" slouží k zadání názvu zprávy. Zprávy lze totiž filtrovat podle názvu, jak vidíte na snímku. Třetí políčko, nacházející se pod oběma předchozími políčky, slouží k zadání textu zprávy. K políčku máme v plánu přidat naši PostCode tabulku, ovšem PostCode funguje v soukromých zprávách už teď.
Dole ve formuláři jsou tlačítka Odeslat a Vymazat. To první odesílá formulář a to druhé formulář vymaže. Při odeslání formuláře se zpráva odešle zadanému adresátovi.
Na každé zprávě jsou tlačítka Odpovědět a Přeposlat. Tlačítka fungují tak, že předvyplní formulář dole a aktivují příslušné políčko.
Další funkci představuje označování zpráv jako přečtené a nepřečtené. Zprávy, které vám poslal někdo jiný, jsou po přijetí Vámi označeny jako nepřečtené, dokud je neoznačíte jinak. Ovšem i u odeslaných zpráv můžete kontrolovat, jestli je příjemce označil jako přečtené. Slouží k tomu malá ikona na místě tlačítek Odpovědět a Přeposlat. Pokud je u ikony malá fajfka, tak je zpráva příjemcem označena jako přečtená, a pokud je u ní kolečko, tak je označená jako nepřečtená.
Kdykoli jste přihlášeni, tak vpravo od uživatelského jména nahoře vidíte, jestli máte nepřečtené soukromé zprávy. Pokud ano, tak se vám tam zobrazí bublina a uní počet nepřečtených zpráv. Po kliknutí na tuto bublinu nebo na číslo vedle se vám zobrazí soukromé zprávy.

Jak použít tabulku HTML entit

HTML znakové entity jsou uskupení znaků, která v HTML stránce zastupují speciální symboly. Jejich zápis vypadá například takto:
⚠
@
Využity jsou zde například jako ikony tmavého režimu.

Jak se přihlásit a registrovat

Přihlašovací a registrační formulář jsou formuláře určené pro vytvoření a použití účtu. Ten první použijete, pokud již máte vytvořený účet pomocí registračního formuláře. Do políčka "Uživatelské jméno" patří vaše uživatelské jméno nebo váš e-mail a do dolního políčka patří heslo, které jste zadali při registraci. Po potvrzení jste automaticky přesměrováni na stránku, ze které jste přišli (například pokud v menu kliknete na Zprávy, a najste přihlášeni, tak jste přesměrováni na přihlašovací formulář a po přihlášení zpět na zprávy).
Formulář pro registraci slouží k vytvoření účtu. Do něj je třeba zadat e-mailovou adresu (musí být skutečná, protože je třeba pro ověření), uživatelské jméno (zobrazuje se u komentářů, na fóru a je používáno pro přihlášení) a heslo, které budete zadávat při přihlášení a změnách v účtu.

Proč se registrovat na webu Tatatiti

Pokud tento web znáte, ale nejste registrováni, tak asi víte, že je zde několik článků o Arduinu, pár projektů pro začátečníky a podobně. Ovšem nahoře nad menu je lišta, na níž jsou tlačítka Registrovat se a Přihlásit se. Pomocí prvého si můžete založit účet, což má mnoho výhod.
  1. Můžete psát dolů do bloku názory uživatelů
  2. Můžete odpovídat na fóru
  3. Můžete se na fóru i ptát
  4. Pokud se budete dlouho a slušně chovat a přitom budete na fóru aktivní, můžete se stát administrátorem
  5. Můžete používat soukromé zprávy
  6. Můžete si nastavit obsah pravého sloupce
  7. a ještě víc...
Registrovaní uživatelé navíc mohou dostávat newsletter z tohoto webu.

Novinky

Změna administrace

16. září přibylo nové menu, nastavení pravého sloupce v administraci, tmavý režim vázaný, na uživatele, nový vzhled administrace a ještě pár drobností. Většina tohoto je dostupná jen pro registrované uživatele.

Soukromé zprávy (PM)

Na tomto webu 9. září přibyly soukromé zprávy. Využívat je mohou registrovaní uživatelé. Adresát se určuje zadáním uživatelského jména a v adresním políčku funguje našeptávač. Ovšem ten, který nepíše na fórum, není v našeptávači vidět.

Nové fórum zde

24.srpna 2022 jsem na tomto webu spustil fórum. Je dostupné v menu vedle článků a jde kompletně o můj vlastní program.

Blikání LED různě

22.srpna 2022 jsem zveřejnil různé způsoby blikání LED. Tento projekt je často označován za "druhý projekt", hned po blikání LED normálním způsobem.

Stopky s Arduinem

18.srpna 2022 jsem vydal článek o stopkách. Jde o jeden z článků o "začátečnických projektech", které mají za cíl naučit vás více o programování Arduina v praxi.

Arduino kalkukačka

6. dubna tohoto roku jsem naprogramoval kalkulačku řízenou Arduinem Uno. V tomto článku jsem popsal její funkce a konstrukci.

USB konektory

Před nedávnou dobou vyšel článek o USB konektorech, jejich využití a funkci. Popisuje všechny dostupné běžné konektory i místo, kde je najdeme.

Tinylab budík

Nedávno jsem vydal článek o budíku řízeném Arduinem, co je založený na desce Tinylab. Tento článek popisuje všechny funkce budíku i desku Tinylab.

Komentáře


login key | help
Používáním tohoto webu souhlasíste se shromažďováním údajů o vás. Více informací