Články

Nová knihovna UltrasonicSensor pro HC-SR04 Nová knihovna UltrasonicSensor pro HC-SR04
Tento článek je o mojí nové knihovně k ultrazvukovému snímači vzdálenosti HC-SR04. Dále se v něm nachází příklad, jak použít tento senzor jako detektor pohybu.
There is also an english version of this article.
Zabezpečovací zařízení s Arduinem - díl 1. Zabezpečovací zařízení s Arduinem - díl 1.
První díl seriálu o zabezpečovacím zařízení s Arduinem. Toto zařízení má tři senzory, dotykový displej a pasivní buzzer se zesilovacím tranzistorem. Nenajdete zde zatím kód, ovšem popis funkcí nechybí.
Tinylab - různé programy Tinylab - různé programy
Tady najdete několik základních programů pro desku Tinylab. Například zde je blikání LED a LED s tlačítkem. (Blikání LED je upravený příklad Arduino - blikání LED, ovšem LED a tlačítko je zcela nový program.)
Tabulka HTML znakových entit Tabulka HTML znakových entit
Když jsem programoval menu tohoto webu, tak jsem potřeboval nějakým jednoduchým způsobem vložit do stránky ikony. Jelikož jsem nenašel žádnou vhodnou tabulku HTML entit, tak jsem si naprogramoval svoji a zde jsem ji zveřejnil.
Arduino - různé způsoby blikání LED Arduino - různé způsoby blikání LED
Arduino umí nejen blikat LEDkou v hlavním toku programu, ale i při vykonávání jiného programu. Tato schopnost Arduina se může velice hodit, protože blikající LED může indikovat zapnutí zařízení. Také lze blikat LEDkou tak, že se plynule rozsvítí a zase zhasne.
Stopky s Arduinem Stopky s Arduinem
Pokud jste hledali návod na stavbu stopek s Arduinem, tak jste na správné adrese. V tomto článku se totiž dovíte, jak postavit stopky s deskou Tinylab i bez ní. Čas bude zobrazován na sedmisegmentovém displeji a k ovládání nám postačí dvě tlačítka.
Kalkulačka řízená Arduinem Kalkulačka řízená Arduinem
V tomto článku najdete popis mé Arduino kalkulačky. Je založená na Arduinu Uno a vybavená LCD displejem a maticovou klávesnicí. Krabička je vytisknuta na 3D tiskárně Průša i3 MK3S MMU2S.
USB konektory: jak fungují a k čemu jsou USB konektory: jak fungují a k čemu jsou
Pokud nevíte, jak se používá který USB konektor, případně kde ho najít a jak funguje, tak si tento článek určitě přečtěte. Je v něm popis všech běžných USB konektorů, kde je najít a také jak vypadají.
Arduino budík na desce Tinylab Arduino budík na desce Tinylab
Tento článek popisuje můj Arduino budík naprogramovaný na desce Tinylab. Z důvodu ztráty zdrojového kódu jsem nemohl vytvořit návod, a ani tento článek není návodem. Popisuje pouze funkce budíku.
Co je to Arduino Co je to Arduino
Zde si můžete přečíst o tom, co je to Arduino. Jde o desku s mikrokontrolérem, která je schopná ovládat mnoho externích komponent. V článku je také popis několika běžných Arduino desek.
Jak funguje Arduino Jak funguje Arduino
Pokud nevíte, jak funguje Arduino, tak tento článek Vám pomůže pochopit základní principy Arduina, co vykonává která komponenta, či jak se do Arduina nahrává program. Také je v něm popis desky Arduino Uno včetně všech důležitých součástek.
Arduino - blikání LED Arduino - blikání LED
Pokud s Arduinem začínáte, tak si tento článek určitě přečtěte. Popisuje, jak vytvořit nejjednodušší projekt s Arduinem, tedy blikání světelné diody. Pokud chcete, můžete místo pinu 2 použít pin 13 s vestavěnou diodou.
Slovníček pojmů Slovníček pojmů
V tomto textu je vysvětleno docela mnoho pojmů z oblasti Arduina a počítačů. Vysvětlení jsou uloženy v databázi pojmů, která také slouží jako zdroj textů do okének s nápovědou.
Arduino knihovna Timing.h Arduino knihovna Timing.h
Moje Arduino knihovna Timing.h obsahuje třídu pro stopky s funkcí pozastavení, budík s ukládáním času do EEPROM a časovač. EEPROM pro budík nefunguje na Arduinu Due.
Testovací program na HTML stránky Testovací program na HTML stránky
Na této stránce mého webu najdete dvě na pohled podobná políčka k testování HTML.Do jednoho z nich napíšete svůj kód, a v druhém se zobrazí jeho výsledek.Vyžaduje podporu JavaScriptu.

Novinky

Knihovna UltrasonicSensor

Vydal jsem novou knihovnu UltrasonicSensor pro Arduino. Popis a dokumentace jsou zatím k dispozici jen v angličtině, al pokusím se přiložit je co nejdříve i do češtiny.
English: I released a new library UltrasonicSensor for Arduino. There is a description and reference page in english (click on bold text "English").

Zjednodušení registrace

Při registraci nově není nutné potvrzovat tuto odkazem. Přesto vás žádáme, abyste se registrovali s platným e-mailem. Účty s neexistující adresou budou odstraněny.

Nové návody pro Nextion

V budoucnosti můžete na tomto webu očekávat také návody pro displej Nextion. V současnosti pracuji na meteostanici s ukládáním dat na tomto serveru.

Fórum opět spuštěno

5. prosince jsem zjistil, že roboti nepřistupují tak často, aby mohli způsobit nějaký problém s výkonem webu. Proto jsem se rozhodl fórum znovu aktivovat.

Redesign tmavého režimu

Na počátku prosince jsem provedl redesign tmavého režimu. Menu je nyní tmavší, stejně jako pozadí stránky. Pozadí textu je také tmavší. Rozložení prvků je stejné, jako dříve.

Podezření na DDoS

Asi osmého listopadu 2022 jsem zaznamanal prudký vzestup návštěvnosti. V logu jsem zjistil, že jde pravděpodobně o robota, který přistupuje na fórum. Proto jsem fórum dočasně deaktivoval.

Změna administrace

16. září přibylo nové menu, nastavení pravého sloupce v administraci, tmavý režim vázaný, na uživatele, nový vzhled administrace a ještě pár drobností. Většina tohoto je dostupná jen pro registrované uživatele.

Soukromé zprávy (PM)

Na tomto webu 9. září přibyly soukromé zprávy. Využívat je mohou registrovaní uživatelé. Adresát se určuje zadáním uživatelského jména a v adresním políčku funguje našeptávač. Ovšem ten, který nepíše na fórum, není v našeptávači vidět.

Nové fórum zde

24.srpna 2022 jsem na tomto webu spustil fórum. Je dostupné v menu vedle článků a jde kompletně o můj vlastní program.

Blikání LED různě

22.srpna 2022 jsem zveřejnil různé způsoby blikání LED. Tento projekt je často označován za "druhý projekt", hned po blikání LED normálním způsobem.

Stopky s Arduinem

18.srpna 2022 jsem vydal článek o stopkách. Jde o jeden z článků o "začátečnických projektech", které mají za cíl naučit vás více o programování Arduina v praxi.

Arduino kalkukačka

6. dubna tohoto roku jsem naprogramoval kalkulačku řízenou Arduinem Uno. V tomto článku jsem popsal její funkce a konstrukci.

USB konektory

Před nedávnou dobou vyšel článek o USB konektorech, jejich využití a funkci. Popisuje všechny dostupné běžné konektory i místo, kde je najdeme.

Tinylab budík

Nedávno jsem vydal článek o budíku řízeném Arduinem, co je založený na desce Tinylab. Tento článek popisuje všechny funkce budíku i desku Tinylab.

Komentáře


add_commentNový komentář close

close
login person_add | help
Používáním tohoto webu souhlasíste se shromažďováním údajů o vás. Více informací
0